Torneig d'Estiu Futbol 7

NO DEIXIS QUE T'HO EXPLIQUIN!

El Torneig de Futbol 7 de Sant Gregori es disputa de dilluns a divendres (de 21.00 a 22.00 hores i 22.00 a 23.00 hores) des de l'1 de juny fins a mitjans juliol, coincidint amb la Festa Major de Sant Gregori i té lloc al Camp de Futbol Municipal de Sant Gregori.

Un torneig en el qual hi ha dues categories, la Sènior -se celebra des del 2008 i amb la única interrupció de dos anys a causa de la Covid-19- i la de Veterans, per als majors de 35 anys i que té lloc des del 2012. Des de l'Agrupació Esportiva Sant Gregori la del 2022 és la primera edició que organitzem, agafant el relleu de Plagesport. 

EL TORNEIG 2022

Resum Torneig 2022

PREMI GUANYADOR/A
Torneig Senior Minisenglars
MVP Senior Jordi Oliveras
Màxim golejador Senior Carles Agulló
Equip menys golejat Senior Corralitu
Torneig Veterans Ham Session
MVP Veterans Jordi Marques
Màxim golejador Albert Ribas
Equip menys golejat Ham Session

Calendari i resultats

RESULTATS CATEGORIA VETERANS +35
JORNADA 1 HORARI EQUIP EQUIP RESULTAT
Dimecres, 1 de juny 21.00 hores Camagrocs Ham Session 2-6
Dimecres, 1 de juny 22.00 hores Mesclats Senglars 6-3
Dimarts, 28 de juny 20.15 hores Els Peça Gibertauto 5-2
JORNADA 2 HORARI EQUIP EQUIP RESULTAT
Dimecres, 8 de juny 21.00 hores Camagrocs Els Peça 3-5
Dimecres, 8 de juny 22.00 hores Gibertauto Mesclats 2-8
Dijous, 9 de juny 21.00 hores Ham Session Senglars 5-2
JORNADA 3  HORARI EQUIP EQUIP RESULTAT
Dimarts, 14 de juny 21.00 hores Els Peça Senglars 3-3
Dimarts, 14 de juny 22.00 hores Camagrocs Gibertauto 1-2
Dijous, 30 de juny 22.00 hores Mesclats Ham Session 1-6
JORNADA 4 HORARI EQUIP EQUIP RESULTAT
Dimarts, 21 de juny 21.00 hores Camagrocs Mesclats 2-4
Dilluns, 4 de juliol 21.00 hores Els Peça Ham Session 0-3
Dimecres, 22 de juny 21.00 hores Gibertauto Senglars 5-6
JORNADA 5 HORARI EQUIP EQUIP RESULTAT
Dimarts, 28 de juny 21.00 hores Gibertauto Ham Session 1-7
Dimarts, 28 de juny 22.00 hores Els Peça Mesclats 7-1
Dijous, 30 de juny 21.00 hores Camagrocs Senglars 4-4
SEMIFINAL ANADA HORARI EQUIP EQUIP RESULTAT
Dijous, 7 de juliol 21.00 hores Ham Session (1r) Senglars (4t) 3-2
Dimarts, 5 de juliol 21.30 hores Els Peça (2n) Mesclats (3r) 4-2
Dijous, 7 de juliol 21.00 hores Gibertauto (5è)  Camagrocs (6è)  1-3
SEMIFINAL TORNADA HORARI EQUIP EQUIP RESULTAT
Dilluns, 11 de juliol 21.00 hores Senglars (4t) Ham Session (1r) 1-2
Dilluns, 11 de juliol 22.00 hores Mesclats (3r) Els Peça (2n) 1-3
Dimecres, 13 de juliol 21.00 hores Camagrocs (6è) Gibertauto (5è) 2-2 (5-6)
3r i 4t LLOC HORARI EQUIP EQUIP RESULTAT
Dimecres, 13 de juliol 21.00 hores Mesclats Senglars 2-3
FINAL HORARI EQUIP EQUIP RESULTAT
Diumenge, 17 de juliol 20.00 hores Ham Session Els Peça 1-1 (3-2)
RESULTATS CATEGORIA SENIOR
JORNADA 1 HORARI EQUIP EQUIP RESULTAT
Dimecres, 1 de juny 21.00 hores Renova't Tomascleta 2-3
Dimecres, 1 de juny 22.00 hores Minisenglars Les Oques del Corral 6-5
Divendres, 10 de juny 22.00 hores O'Bryans Corralitu 2-6
JORNADA 2 HORARI EQUIP EQUIP RESULTAT
Dimecres, 8 de juny 21.00 hores Tomascleta Les Oques del Corral 4-2
Dimecres, 8 de juny 22.00 hores Minisenglars O'Bryans 6-6
Divendres, 17 de juny 21.00 hores Renova't Corralitu 3-2
JORNADA 3  HORARI EQUIP EQUIP RESULTAT
Dimarts, 14 de juny 21.00 hores Renova't Minisenglars 2-5
Dimecres, 15 de juny 21.00 hores Tomascleta Corralitu 5-7
Dijous, 30 de juny 22.00 hores Les Oques del Corral O'Bryans 0-2
JORNADA 4 HORARI EQUIP EQUIP RESULTAT
Dilluns, 4 de juliol 21.00 hores Renova't O'Bryans 2-6
Dimarts, 21 de juny 22.00 hores Tomascleta Minisenglars 4-3
Dimarts, 21 de juny 22.00 hores Les Oques del Corral Corralitu 3-1
JORNADA 5 HORARI EQUIP EQUIP RESULTAT
Dimarts, 28 de juny 21.00 hores Renova't Les Oques del Corral 0-1
Dimarts, 28 de juny 22.00 hores Tomascleta O'Bryans 4-4
Dijous, 30 de juny 21.00 hores Minisenglars Corralitu 3-2
SEMIFINAL ANADA HORARI EQUIP EQUIP RESULTAT
Dimarts, 5 de juliol 21.00 hores Tomascleta (1r) Les Oques del Corral (4t) 9-2
Dimarts, 5 de juliol 22.00 hores Minisenglars (2n) O'Bryans (3r) 3-3
Dimarts, 12 de juliol 21.00 hores Corralitu (5è)  Renova't (6è) 2-5
SEMIFINAL TORNADA HORARI EQUIP EQUIP RESULTAT
Dilluns, 11 de juliol 21.00 hores Les Oques del Corral (4t) Tomascleta (1r) 1-2
Dilluns, 11 de juliol 22.00 hores O'Bryans (3r) Minisenglars (2n) 2-2 (2-3 penals)
Dijous, 14 de juliol 21.00 hores Renova't (6è) Corralitu (5è) 3-3
3r i 4t LLOC HORARI EQUIP EQUIP RESULTAT
Dimarts, 12 de juliol 22.00 hores O'Bryans Les Oques del Corral 3-4
FINAL HORARI EQUIP EQUIP RESULTAT
Diumenge, 17 de juliol 19.00 hores Minisenglars Tomascleta 6-3

 

Classificacions fase de grups

CLASSIFICACIÓ CATEGORIA VETERANS 
EQUIP PJ V E D GF GC PTS
Ham Session 5 5 0 0 27 6 15
Els Peça 5 3 1 1 20 12 10
Mesclats 5 3 0 2 20 22 9
Senglars 5 1 2 2 18 23 5
Gibertauto 5 1 0 4 12 27 3
Camagrocs 5 0 1 4 12 21 1

 

CLASSIFICACIÓ CATEGORIA SENIOR
EQUIP PJ V E D GF GC PTS
Tomascleta 5 3 1 1 20 17 10
Minisenglars 5 3 1 1 23 19 10
O'Bryans 5 2 2 1 20 18 8
Les Oques del Corral 5 2 0 3 11 13 6
Corralitu 5 2 0 3 12 16 6
Renova't 5 1 0 4 9 17 3

 

Estadístiques 

MÀXIMS GOLEJADORS SENIOR
JUGADOR GOLS EQUIP
Carles Agulló 11 O'Bryans
Jordi Oliveras 10 Minisenglars
Ernest Foix 10 Corralitu
Joan Salavedra 8 Les Oques del Corral
Arnau Vilaró 8 Minisenglars
Sergi Álamo 7 Tomascleta
Jordi Turón 7 Minisenglars
Sergi Rivas 6 Les Oques del Corral
Ferran Aymerich 5 Minisenglars
Oriol Ros 5 Tomascleta
Joan Carré 5 Tomascleta
Marc Garcia 4 Tomascleta
Biel Font 4 Corralitu
Victor Alejo 4 O'Bryans
Marc Lluis 3 O'Bryans
Oriol Soler 3 Tomascleta
Ferran Romagós 3 O'Bryans
Jose Macia 3 Renova't
Aniol Rubio 3 Corralitu
Edgar Lopez 3 Renova't
Sergi Lima 3 Renova't
Arnau Anaya 2 Tomascleta
Grau Sant-Costa 2 O'Bryans
Guillem Rodriguez 2 Minisenglars
Arnau Ferrer 2 Les Oques del Corral
Gerard Bautista 2 Les Oques del Corral
Àlex Castelló 2 Tomascleta
Alex Sibils 2 O'Bryans
Francisco Jose Moron 2 Renova't
Joel Ferrer 2 Tomascleta
Sergi Limo 2 Renova't
Tirso Adriano 2 O'Bryans
Joan Ropero 2 Corralitu
Isaac Colom 1 O'Bryans
Izan Costa 1 Renova't
Jordi Vilaró 1 Minisenglars
Oriol Llauger 1 Corralitu
Joan Sunyer 1 Corralitu
Kiko Gomez 1 Corralitu
Arnau Casadevall 1 Corralitu
Gerard Nierga 1 Tomascleta
Nil Planas 1 Minisenglars
Matheus Araujo 1 Les Oques del Corral
Marc Burset 1 Renova't
Joaquin Rivarola 1 Minisenglars
Pau Garcia 1 O'Bryans
Nin Casacuberta 1 Tomascleta
Alex Bernadí 1 Corralitu
Jordi Noguer 1 Corralitu
David Mitjavila 1 Renova't

 

 

MÀXIMS GOLEJADORS VETERANS +35
JUGADOR GOLS EQUIP
Albert Ribas 12 Senglars
Jordi Trisan 10 Ham Session
Jordi Marques 9 Els Peça
Josep Ballester 7 Mesclats
Marc Pujolràs 5 Ham Session
Jorge Fariñas 5 Gibertauto
Sergi Galindo 4 Mesclats
Albert Coll 4 Els Peça
Juli Fina 4 Mesclats
Gerardo Plata 4 Camagrocs
Pau Albó 4 Els Peça
Xavier Puigdevall 4 Mesclats
Felix Fradera 3 Camagrocs
Quim Torné 3 Els Peça
Raül Ferragut 3 Ham Session
Carles Villaplana 3 Ham Session
Xavier Mascort 3 Camagrocs
Jaume Rebujent 2 Ham Session
Albert Pallàs 2 Senglars
Pere Armengol 2 Ham Session
Didac Jerez 2 Ham Session
Jose Infante 2 Els Peça
Dani Cordonet 2 Gibertauto
Robert Serra 2 Gibertauto
Gerard Mus 2 Senglars
Marcos Pérez 2 Camagrocs
Jordi Gironès 2 Senglars
Xavi Busquets 2 Ham Session
Sergi Felip 2 Gibertauto
Dani Hernández 2 Els Peça
Gerard Alimbau 2 Senglars
Edgar Castellanos 2 Mesclats
Noel Frigolé 2 Camagrocs
Thierry Xifra 1 Camagrocs
Marc Roca 1 Ham Session
Jordi Vila 1 Gibertauto
Jordi Badia 1 Mesclats
Dani Villegas 1 Els Peça
Oscar Mallola 1 Mesclats
Marc Llorà 1 Senglars
Victor 1 Camagrocs
Héctor Cuenca 1 Els Peça
Alex Torres 1 Gibertauto
Jose Garcia 1 Senglars
Guillem Torres 1 Mesclats
Mario Pérez 1 Senglars
Sergi López 1 Els Peça
Gabriel Castanyer 1 Ham Session
Alex Luna 1 Senglars
Lluís Garcia 1 Gibertauto

Normativa del torneig

La normativa de joc serà la de la Federació Catalana de Futbol amb el format de futbol 7.

  • Duració dels partits: Els partits es disputaran a dues parts de 25 minuts cadascuna. Amb una mitja part de 10 minuts.
  •  
  • Sistema de competició: Constarà de dues fases. La primera fase serà de lligueta de tots contra tots, entre els participants de cada categoria (mai es trobaran equips entre les diferents categories). La segona fase consta de semifinal, que es jugarà a doble partit (anada i tornada) i la final, que es jugarà a partit únic un dia de la Festa Major de Sant Gregori.
  • Un cop acabada la fase de lligueta es classificaran per la fase final del 1r al 4t classificat, 5è i 6è jugaran una ronda (a doble partit també) per determinar quina serà la posició final al torneig. El sistema de puntuació serà de 3 punts per partit guanyat i 1 punt per partit empatat.
  • Els criteris que es seguiran per determinar la classificació final en la lligueta en cas de empat entre dos equips seran els següents i per aquest ordre: enfrontament directe, gol average general, més gols a favor i, per últim, menys gols en contra. En el cas que en tots els casos anomenats anteriorment tot estigués empatat, seria l’atzar (moneda a l'aire) el que definiria el desempat. En el cas que es produís un triple empat entre equips, el criteri seria el de lligueta entre els tres equips, eliminant els enfrontaments amb els altres equips no implicats. Referent a la segona fase (semifinals i final) es jugarà les semifinals a doble partit, tenint en compte els gols a favor i en contra, sense comptabilitzar-se els gols considerats a fora de casa per valor doble. I la final es disputarà a partit únic.
  •  
  • Sancions: El jugador que rebi dues targetes grogues, serà expulsat del partit amb targeta vermella, però no causaria partit de sanció. En el cas de ser targeta vermella, comportaria un partit de sanció. La organització es guarda el dret de prendre mesures extraordinàries en cas de comportaments violents, tant amb el jugador com amb la resta de l’equip.
  •  
  • Edat dels jugadors/es: pel torneig en categoria Sènior, no hi ha un límit d’edat. Referent a la categoria Veterans +35, els jugador han de tenir 35 anys o més, amb l’excepció de dos jugadors que poden estar entre els 30 i 35 anys. Aquesta edició, per una baixa d’última hora, l’organització ha autoritzat a jugar el torneig de veterans l’equip dels Senglars, tot i que no tenen la totalitat dels jugadors més de 35 anys, considerant que no influirà en el desenvolupament i el resultat final del torneig.

-Per a qualsevol dubte o aclariment podeu contactar amb la organització del torneig a través de correu electrònic (secretaria@aesantgregori.cat) o bé per telèfon (626 953 820) amb el responsable del torneig Lluís Pujadas.

Quotes per equip

  • ·450 euros per equip
  • ·Mínim 10 i màxim 14 jugadors/es
  • ·Es podrà inscriure jugadors/es amb el torneig iniciat, sempre que no es superi el nombre màxim establert, avisant a la organització mínim una hora abans del inici del partit
  • ·No es podran substituir jugadors del full d’inscripció, a no ser que siguin per causa justificada i acceptada per la organització
  • ·Cada partit inclou: 
Pilotes per jugar el torneig Peça de fruita  Àrbitres federats tot el torneig Aigua per a tots els/les participants

Premis

TORNEIG FUTBOL 7 SÈNIOR PREMIS
1r classificat Futbol 7 Sènior Copa i sopar
2n classificat Futbol 7 Sènior Copa
Màxim golejador/a Futbol 7 Sènior Copa i descompte botiga esportiva
MVP Futbol 7 Sènior Copa i obsequi
Equip menys golejat Futbol 7 Sènior Copa
TORNEIG FUTBOL 7 VETERANS PREMIS
1r classificat Futbol 7 Veterans Copa i sopar
2n classificat Futbol 7 Veterans Copa
Màxim golejador/a Futbol 7 Veterans Copa i descompte botiga esportiva
MVP Futbol 7 Veterans Copa i obsequi
Equip menys golejat Futbol 7 Veterans Copa

Notícies sobre el Torneig

Minisenglars i Ham Session, guanyadors del Torneig d'Estiu 2022

17/07/2022
Aquest diumenge 17 de juliol s'ha disputat la final del Torneig d'Estiu de Futbol 7 de Sant...

Definits els finalistes del Torneig d'Estiu de Futbol 7

14/07/2022
Ja tenim els quatre finalistes del Torneig d'Estiu de Futbol 7 de Sant Gregori. Les dues finals, en...

Definides les semifinals del Torneig d'Estiu de Futbol 7

04/07/2022
Una vegada finalitzada la fase de grups del Torneig de Futbol 7 de Veterans i Sènior...